Nejzajímavější vychytávky pro zlepšení streamu

Rozhodl jsem se podělit o pár aplikací, které používám ke každému streamování a nebo o nich nějak vím. Něco jsou jen menší vychytávky a něco jsou poměrně potřebné věci, záleží ale, jaký content děláte.Elgato CamLink 4K

CamLink 4K je podle mého poměrně potřebná věc, pokud vlastníte jednu z podporovaných zrcadlovek/bezzrcadlovek. Já osobně jsem s CamLinkem používal Lumix G7 a teď Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K. Je to vlastně malá střihová karta do USB, do které připojíte jedno (z kamery) HDMI. Kvalitu, kterou s touhle malou kartou dosáhnete, nešahá žádná webkamera co můžete koupit (ani C922) – zase na druhou stranu zde je potřeba mít nějakou kameru/foťák, abyste to vůbec mohli využít.
Lumia Stream

Tahle aplikace je must have, pokud doma máte nějaké chytré osvětlení. Podporované jsou Philips Hue, Nanoleaf + Canvas, LIFX, TP-Link a Yeelight. Aplikace vám umožní si propojit osvětlení s alerty na YouTube, Twitch a Mixer – Streamlabs, Streamelements a další. Takže pokud dostanete SUB na Twitchi, rozsvítí se světla. Scény, barvy a animace si můžete nastavit v aplikaci, meze se nekladou. Aplikace nabízí i další funkce – diváci, subs, modové mohou ovládat světla skrz chat, overlay podle světel a další.

Snip

Skvělá malá aplikace, která dělá to, že na streamu bude vidět, jaká vám hraje hudba. To je prakticky všechno. Aplikace podporuje Spotify, iTunes a pár dalších. Cokoliv pustíte v jednom z podporovaných programů, tak se vytvoří textový soubor, který je ve složce z aplikací a v něm je název interpreta a písničky. Pokud chcete, aplikace vám umožní stahnout i cover art alba, které právě hraje.


Snaz

Snaz je něco podobného jako Snip o řádek výš. Jediné co tento program umí, tak ukazuje čas, datum, odpočet a tak dále. To stejné, aplikace vytvoří textový soubor v kterém jsou data, které si nastavíte a můžete je ukázat na streamu.

Stream Effects

Není to tak úplně aplikace, spíš plugin pro populární streamovací software OBS. Plugin vám umožní si lépe pohrát s vaší scénou. Můžete přidat rozostření, 3D tranformaci, stíny, glow, obtažení a např. displacement. Osobně jsem tento plugin objevil nedávno a od té doby ho používám, jsou zde nějaké funkce, které by měli být v OBS již dávno a od základu.248 zobrazení0 komentář